Porady

Jak używać wkładek?
Wkładki ortopedyczne mają na celu wyrobieniu odruchu, a następnie nawyku prawidłowego ustawiania i obciążenia stóp. Niestety nasze stopy niechętnie poddają się zmianom, dlatego odczuwalny jest pewien dyskomfort, czasem ból.
Jest to jednak etap przejściowy. Wskazane jest noszenie wkładek na początku przez dwie trzy godziny dziennie, aby stopa się przyzwyczaiła. Czas użytkowania należy stopniowo przedłużać. Ten okres adaptacji może trwać kilka dni.

Jak dbać o wkładki?
Dbanie o higienę wkładek i obuwia w znaczny sposób zapobiega wystąpieniu zmian skórnych oraz nieprzyjemnemu zapachowi. Dlatego wkładki należy wymieniać co ok. 1-3 miesiące, chociaż czas wykorzystywania wkładki zależy od tego jak często i jak intensywnie się ich używa.
Można wydłużyć okres użytkowania wkładek odpowiednio o nie dbając np.
– wyjmować je codziennie z obuwia, wietrzyć
– w zależności od rodzaju wkładek zaleca się :
*wkładki skórzane-przecierać wilgotną ściereczką
*wkładki piankowe prać ręcznie w letniej wodzie.

Jak dopasować wkładkę do swojej stopy?
Najlepiej zmierzyć długość stóp.
Ułóż kartkę na gładkim podłożu, najlepiej przyklej ją do niego, aby się nie przesuwała. Lewą stopę postaw na środku kartki i precyzyjnie obrysuj ją długopisem dookoła. Długopis trzymaj prostopadle do kartki! Linijką zmierz długość stopy, biorąc pod uwagę najbardziej skrajne punkty długości stopy (zazwyczaj to odległość od pięty do dużego palca).W identyczny sposób zmierz prawą stopę. By wkładka idealnie spełniała swoją funkcje, należy pamiętać o zachowaniu przestrzeni w obuwiu, uwzględniając to przy zakupie nowego obuwia.

Jak dbać o żelowe wyroby?
Sposób używania żelowych wyrobów. Po użyciu wymyć w ciepłej wodzie z mydłem. Dokładnie wypłukać i wytrzeć ręcznikiem. Osuszony posypać talkiem. Gotowy do ponownego użycia.